Spartak 1912 Martin sa nestane nástupcom „B“ tímu R. Soboty

Pridané 1. júla 2008 , Rubrika Uncategorized


ilustračné fotoSpartak 1912 Martin nebude v súťažnom ročníku 2008/2009 účinkovať v tretej futbalovej lige – Stred namiesto „B“ tímu Rimavskej Soboty (Martina). „Rimavská Sobota neprihlásila „béčko“ do súťaží SsFZ a tým je to vybavené. Martin je Martin,“ povedal pre Rimava.sk predseda ŠTK Stredoslovenského futbalového zväzu Bruno Motyčka. „Niekto si založí klub a povie, že ideme hrať tretiu ligu ? – opýtal sa.


Ak chce Spartak 1912 Martin účinkovať v súťažiach, musí podľa predsedu ŠTK SsFZ začať hrať v Oblastnom futbalovom zväze Martin od najnižšej súťaže. Ako podčiarkol, za žiadnych okolností sa nedalo, aby Spartak 1912 Martin hral tretiu ligu. „Na to sú futbalové normy. Veď to by bola anarchia,“ uviedol Bruno Motyčka. V zostave účastníkov tretej ligy – Stred sa tak uvoľnilo jedno miesto. Do tretej ligy tak postúpil aj Baník Veľký Krtíš, ktorý obsadil druhé miesto v štvrtej lige – Juh. Do štvrtej ligy – Juh nepostúpil len víťaz piatej ligy – skupiny „D“ Poľnohospodár Veľký Blh, ale aj Iskra Hnúšťa, ktorá sa umiestnila na druhej priečke.

„Končíme s futbalom. Štart v tretej lige nám neodsúhlasili. Mali sme všetko, čo sme k tomu potrebovali. V Martine sa nebude hrať v novom súťažnom ročníku futbalová súťaž dospelých. Bohužiaľ, dopadlo to tak, ako sme nechceli. Prekvapilo nás to,“ uviedol pre Rimava.sk martinský manažér Ján Stehlík, ktorý netajil sklamanie. Na otázku, či je predsa len možnosť, že by Martin účinkoval v niektorej zo súťaží v spolupráci s iným klubom, odpovedal: „Zvažujeme všetko. V priebehu pár dní sa to utrasie“.

Na vzniknutú situáciu reagoval generálny manažér MFK Rimavská Sobota Ján Oštrom slovami: To už bol problém Martinčanov a nie náš. To, či záležitosť nedotiahli administratívne, alebo inak, k tomu sa neviem vyjadriť. Martinčania dostali od nás požehnanie“.

Dohodu o rozdelení medzi MFK Rimavská Sobota a Spartak 1912 Martin podpísali predstavitelia obidvoch zúčastnených strán (Štefan Cifruš a Ján Segľa) v závere mája. MFK Rimavská Sobota v tejto dohode súhlasil s tým, aby nasledovníkom v tretej lige – Stred po zaniknutom „béčku“ MFK Rimavská Sobota bol Spartak 1912 Martin. Obidva subjekty sa dohodli, že sa toto rozdelenie uskutočňuje bez finančného vyrovnania a platí od 1. apríla 2008, teda od sezóny 2008/2009. Súhlas je podľa dohody o rozdelení prejavom vzájomnej dôvery pri predchádzajúcej spolupráci a rešpektovaním spoločných dohôd z minulosti.

Obidva subjekty požiadali orgány SsFZ o akceptáciu tejto dohody aj preto, že podporuje hlavne rozvoj futbalu v Martine, na novom základe a novom usporiadaní klubu.

Rimavskosobotské „béčko“ sa do Martina presťahovalo v zimnom období v priebehu sezóny 2005/2006 z Tornale. Rezerva Rimavskej Soboty sa po jesennej časti sezóny nachádzala v tabuľke tretej ligy na poslednom mieste. Martinčania pod hlavičkou ŠKF VTJ ZŤS hrali ešte v jesennej časti sezóny 2005/2006 štvrtú ligu – Sever.

Mestský športový klub Rimavská Sobota 2019 · Copyright © Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o.