Katastrofálne výsledky A mužstva dospelých MŠK v zimnej príprave

Pridané 9. februára 2016 , Rubrika Mužstvo A, Uncategorized


Druholigový tím A mužstva dospelých Rimavskej Soboty počas zimnej prípravy odohral zatiaľ päť prípravných zápasov. Mužstvo má obrovské problémy s hráčskym kádrom. Podľa slov trénera Vladimíra Goffu, zimnú prípravu absolvujú hráči A mužstva dospelých spoločne s hráčmi staršieho a mladšieho dorastu v počte od 15-20 futbalistov. Na prípravných stretnutiach do zápasov nastúpia vedľa skúsenejších hráčov aj dorastenci.
Výsledky:
MŠK Rimavská Sobota – FTC Fiľakovo /IV.liga/ 0:0
MŠK Rimavská Sobota – FK Kremnička /III.liga/ 0:3
MŠK Rimavská Sobota – FK Dukla Banská Bystrica 1:8
MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 10:0
MŠK Rimavská Sobota – FK LAFC Lučenec 2:3

Čo je v pozadí týchto výsledkov?
Viacerí hráči z jesenného kádra do prípravy sa už nezapojili: Beník, Zvara, Morháč, Sivčevič, Köböl, Gálik, Kasza, Almašský, Husaník, Bajza. Dôvodom ich odchodu sú pravdepodobne nevyrovnané finančné resty klubu voči hráčom z jesene 2015.
Vladimír Goffa, tréner A mužstva a športový riaditeľ klubu v jednej osobe netají svoje rozčarovanie so situáciou v klube a na stránkach novín /MY Novohradské noviny/ otvorene kritizuje prácu svojich predchodcov a vyzýva kompetentných osôb na zodpovedný prístup k plneniu svojim povinnostiam. Prečítajte si komentáre k výsledkom:
http://novohrad.sme.sk/c/8125821/situacia-v-tabore-sobotanov-je-kriticka-su-fackovacim-panakom.html
http://novohrad.sme.sk/c/8127235/sobotania-dostali-poriadnu-nakladacku.html
http://novohrad.sme.sk/c/8132642/goffa-treba-sa-pozriet-do-zrkadla-a-povedat-si-krutu-pravdu.html
http://novohrad.sme.sk/c/8138213/goffa-momentalne-je-nas-kader-na-stvrtoligovej-urovni.html

Zrejme má na mysli v prvom rade vyrovnanie nedoplatkov klubu voči hráčom, ale aj finančné zabezpečenie činnosti klubu v roku 2016. Podľa jeho slov v mesiaci február pokúsi doplniť hráčsky káder s kvalitnejšími hráčmi z iných klubov. Otázkou však ostáva, z čoho mieni klub platiť hráčov na hosťovaní, keď ani na vyrovnanie dlžôb z roku 2015 pre bývalých hráčov nemá. Zrejme je to naozaj problém, lebo hráči z iných kluboch na prípravné zápasy síce prichádzajú ale hneď aj odchádzajú. Vedenie klubu túto skutočnosť síce prezentuje spôsobom, že výkonnosť skúšaných hráčov nedosahujú druholigovú úroveň, ale skutočným dôvodom odchodu hráčov je, že klub pre hráčov za ich služby nevie ponúknuť takmer nič.
MŠK s.r.o. Rimavská Sobota má v súčasnosti približne takú “sekeru” z minulého roku, ako je výška schváleného príspevku mesta pre mužstvo dospelých klubu na rok 2016 /60 tis.€/.
Podľa vyjadrenia poslancov mesta navýšenie príspevkov pre dospelých MŠK v tomto roku už neprichádza do úvahy. Ostáva teda otáznou ktorí hráči nastúpia dňa 5. marca 2016 na prvý majstrovský zápas proti Haniske a ešte závažnejšou otázkou z čoho bude klub financovať svoju činnosť v roku 2016. Na súčasnom stave futbalového klubu Rimavskej Soboty je zaujímavé to, že je to Mestský športový klub, ktorého najvyšším orgánom, t.j. valným zhromaždením klubu je sám primátor mesta, konateľom klubu bol donedávna prednosta mestského úradu, ktorý v klube dlhodobo zastával aj funkciu športového riaditeľa. Primátor má väčšinovú podporu v mestskom poslaneckom zbore, poslanci za jeho návrhy bez prieťahov zahlasujú. Prečo teda primátor mesta nepožiada poslancov o podporu na schválenie vyšších postačujúcich príspevkov pre MŠK? Vyzerá to tak, že práve najvyšší funkcionári mesta nemajú záujem na tom, aby futbalový klub fungoval štandardným spôsobom.
Zdroj: MŠK

Mestský športový klub Rimavská Sobota 2019 · Copyright © Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o.