18. kolo DOXXbet ligy: MŠK Rimavská Sobota – OFK Teplička nad Váhom 2:2 /1:1/

Pridané 21. novembra 2015 , Rubrika Mužstvo A, Uncategorized

Zostava Rimavskej Soboty: Prošovský – Petrusz, Zvara,  Sivčevič,  Morháč – , Lupták, Köböl, Petrán, Vargic – Husaník, Kemény. Tréner: M. Kudlík.  V 64. minúte Petrusza vystriedal Gazda.

Góly za RS: 17´ Morháč, 62´ Vargic – 13´Dirgas, 70´Filo.

Na šmykľavom teréne sa odohral obojstranne bojovný zápas dobrej úrovne. Úvod patril hosťom, dobre kombinovali a v 13. minúte po prihrávke z pravej strany skóroval nabiehajúci Dirgas. Po inkasovanom góle domáci prebrali iniciatívu a o štyri minúty neskôr po spiatočnej prihrávke Morháč s ľavačkou z prvej poslal loptu nechytatelne do bránky hostí.

Po prestávke domáci zapli na vyššie obrátky, vytvárali tlak na bránu súpera. Rohové kopy domácich boli veľmi nebezpečné, ale gól padol po akcii z pravej strany, keď domáci hráč pred nabiehajúcimi obrancami a brankármi loptu posunul na ľavú stranu pred nabiehajúceho Vargica. Vargic mohol loptu do siete posunúť ľavačkou z prvej, namiesto toho spravil spätnú kľučku a vsietil bezpečne pravačkou. Domáci v tejto fáze zápasu vytvorili aj ďalšie príležitosti na strelenie gólu, ale bez výsledku. Postupne ale iniciatívu prevzali opäť hostia, ktorý za stavu 2:1 nemali čo stratiť a po zaváhaní domácej obrany v 70 minúte vyrovnali na 2:2.

V posledných dvadsiatich minútach  hráči MŠK bez výnimky doslovne dreli o výhru, ale víťazný gól sa im streliť nepodarilo.  Domáci za predvedený výkon by víťazstvo  a 3 body si plne zaslúžili, ale žiaľ stratené body pri záverečnom zúčtovaní na konci sezóny im môžu chýbať. Napriek tomu treba veriť tomu, že tento káder poskladané prevažne z domácich odchovancov ostáva pokope a v jarnej časti sezóny úspešne zabojuje o záchranu  mužstva v II. lige.

Obetavý výkon a pozápasové sklamanie na tvárach domácich hráčov aj na posledných fotkách je evidentné.