16. kolo DOXXbet ligy: MŠK Rimavská Sobota – FC VSS Košice 1:2 /0:1/

Pridané 7. novembra 2015 , Rubrika Mužstvo A, Uncategorized


Zostava domáceho mužstva: Benik – Szilvási, Zvara, Sivčevič, Morháč – Vargic, Petrán, Köböl, Bial – Husaník, Kemény. Tréner: M. Kudlík. Zápas sledovalo 293 divákov.

Naše mužstvo privítalo  lídra Doxxbet ligy renomované mužstvo FC VSS Košice, hlavného ašpiranta na postup do 1. Fortuna ligy. Úvodné minúty zápasu patrili domácim, žiaľ z dobrých štandardných situácií nevyťažili nič. Hru potom postupne ovládli hostia, kombinovali po zemi, naši  stačili len na odkopávanie lôpt, postupné útoky stroskotávali už na vlastnej polovici ihriska. Tlak košičanov sa neustále zvyšoval a  v 27. minúte po  prízemnej prihrávke z pravej strany z 12 metrov skóroval hráč hostí Karaš. Po prestávke obraz hry sa výrazne zmenil. Domáci začali hrať odvážnejšie, čoho výsledkom bol  vyrovnávajúci gól. V 49 minúte kolmú prihrávku prebral do behu Kemény, v osobnom súbai sa nedal odtlačiť a prudkou strelou  skóroval. Radosť domácich však dlho netrval, Košičania unikli po pravej strane a prizemnú spätnú prihrávku poslal Serečín zo šestnástky bezpečne do brány domácich. Zápas nabral obrátky, ale vyložené šance na skórovanie nevytvorilo ani jedno mužstvo. V závere domáci tréner dal príležitosť mladým domácim odchovancom a postupne do zápasu nastúpili Gazda, Belányi a Petrusz, ktorý bol dlhodobo zranený.

Naše mužstvo môžeme pochváliť za odvážnu a bojovnú hru a dobrý výkon najmä v druhom polčase. Favorizovaný tím z Košíc vďaka výkonu v prvom polčase a streleným gólom odváža plný počet bodov z Gemera. Zdroj: MŠK

Mestský športový klub Rimavská Sobota 2019 · Copyright © Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o.